Antik Yunan Hikayeleri


Antik Yunan Hikayeleri

Bu kitap özellikle Yunan Mitolojisine ilgi duyan ama nereden başlayacağını bilmeyenler içindir. İçerisinde farklı mitolojik hikayeler vardır. Hayal gücünüzü aşan olayları, efsaneleri, ufkunuzu genişleten gizemi ve ilgi çekiciliği vardır.
Yunan Mitolojisinde alışageldiğimiz isimlerin (Apollon, Helen, Zeus, Hermes, Hades,Pandora...) mitlerini okuyacağız.
Mit-mitoloji.
Mitoloji gerçek midir?
Sorusuna verilecek cevap; ‘Gerçek değildir’ olacaktır. Lakin kulaktan kulağa gelen, düşsellikle süslenen yanları vardır.
Bu kitapta çok bilinen tanrı figürlerinin yanında, ismini pek duymadığımız tanrıları da okuyacağız. Şarap tanrısı (Dionisos), demircilik (Hephaistos), deniz (Poseidon) ve benzeri tanrılar. Nefes kesici hikayeler, mitler desek de gerçek hayat ile paraleldir. İhtiras, hırs, başarı, aşk ve daha nice insanî duyguları efsaneleştirilmiş şekilde okuyacağız.
İlgisini çekmeyeler için ağır bir kitap-mış gibi dursa da, yazar George Cox o kadar anlaşılır ve sürükleyici kaleme almış ki soluksuz bitireceğinizden emin olabilirsiniz. Korkusuz kahramanlar, destansı savaşlar, güçlü tanrılar, rekabet ve çok daha fazlası bu kitaptadır.
Tavsiyemi sunar, bol kitaplı günler dilerim.


Bunlar da İlginizi ÇekebilirDorian Gray'in Portresi

Ana karakterlerimiz Basil ve Henry yakın arkadaşlardır. Basil ressamdır ve en büyük ilhamı Dorian'dır. Onun güzelliği aklını mest eder. Ve Dorian'ın portresini çizmeye başlar.

Daha Fazlasını Oku
Nietzsche'den Hayat Dersleri

John Armstrong, bu kitabı adeta bir tez niteliğinde yazmıştır. Nietzsche'nin kitaplarından alıntılar koymuş..

Daha Fazlasını Oku