Ruhsal Saat Tamircisi


Ruhsal Saat Tamircisi

Ölüm ruhun bedeni terk etmesi değil, sevginin kalbi terk etmesiyle olur.

Lidya Nasman'ın üçüncü eseri olan Ruhsal Saat Tamircisi'ni yalnızca bir roman olarak değerlendirmek haksızlık olur. Tüm zamanların iç içe geçtiği kitapta kahramanımız bir trafik kazası sonucu ölüme yakın bir deneyim yaşıyor. O andan itibaren geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek  iç içe geçiyor.

Geçmiş zamanda Nazi Almanyası'nda bir Yahudi'nin, savaştan kaçmak için neleri göze alabildiğine tanıklık ediyoruz. Hitler hakkında bilinmeyen gerçekler, savaşın soğuk ve acımasız yüzü bir tokat gibi yüzümüze çarpıyor.

Şimdiki zamanda ise Türk - Kürt sorunu, ırkçılık ve kadın olmanın zorlukları ustaca kaleme alınmış.

Kitapta kurgulanan gelecek ise oldukça  ilginç. Sınırların kalktığı, insanlığın  teknolojiden çok egolarıyla sınandığı bir gelecek kurgusu bizleri bekliyor. Bu yalnızca bir roman değil, çünkü içinde tarih, sanat, bilim, kuantum fiziği, okültizm ve daha birçok konuda enteresan bilgiler var.

Karşılıklı terapi kurgusuyla ilerleyen romanda; ruh göçüne inanmayan ve deliliğin sınırlarında yaşayan kahramanımız ile Ruhsal Saat Tamircisi  arasında geçen dialoglar hayata dair sorguladığımız ne varsa tam bir cevap niteliğinde olmuş.


Bunlar da İlginizi ÇekebilirDaha

Gaza on yaşında tecavüze uğrar, on üç gün ceset yığınlarıyla yaşar...

Daha Fazlasını Oku
Mutluluk

Ana karakterimizden biri olan küçük Meryem, öz amcası tarafından tecavüze uğrar. Ve aile için bu bir lekedir. Kirli, soğuk bir izbeye kitlemişlerdir.

Daha Fazlasını Oku