Gezgin


Gezgin

Halil Cibran dediğimizde, ''Hayatın sırrı ne?'' diye yola düşen adamın doruk başında karşılaşması mümkün olan ‘aksakallı, havanda bitki döven dede’ aklımıza gelir.
Halil Cibran hayatı çözmüş bir şair, bir ressam ve bir filozoftur. Onun için hayatın sırrı da, mutluluğu da ''kendini aramak ve kendini bulmaktır.''
İnsan olmanın yüceliğinden bahseder. Onun aslında mutlu olmak, maddiyat ve realistlik değil daha manevi hazlar olduğunu anlatır. İnsan olmak ayrı insaniyet sahibi olmak ayrıdır onun için.
Halil Cibran herkesin baktığı pencereden bakmaz. Her zaman farklı yerlere odaklanır. İnceliklere takılır. Aslında hepimizin ezip geçtiği incelikleri Cibran tutar silkeler ve onu şiir yapar.
Kitap birçok kısa hikayeden oluşur. Bir gün içerisinde bitirebileceğiniz bir kitaptır. Üstünde çok düşünülmesi gereken hikayeler de vardır; size yeni bir bakış açısı katacak hikaye de.
Tavsiyemi sunar, bol kitaplı günler dilerim.


Bunlar da İlginizi ÇekebilirParasız Yatılı

Sait Faik Abasıyanık ödülünü ilk almış kadın yazarımızın kitabıdır. Asıl adı; Feruze Çerçi. Neden ödül aldığını anlamadığım bir kitaptır.

Daha Fazlasını Oku
Sputnik Sevgilim

Asıl kahramanlarımız bunlardır. Sumire yazar olma peşinden koşan genç bir kızdır. Bebekken annesini kaybetmiştir.

Daha Fazlasını Oku