Canım Aliye, Ruhum Filiz


Canım Aliye, Ruhum Filiz

Sabahattin Ali'nin bu kitabı bir mektup niteliğindedir. Kızı Filiz Ali'nin katkılarıyla düzenlenmiş bu kitap içinizi hem ısıtacak hem burkacaktır.
Çok fazla zorluklara mücadele eden, hapishanelerde yatan Sabahattin Ali bunu eşine hiç de dertli, kötü, acı verici olarak anlatmıyor. Eşinin her eksiğini karşılıyor, ona hep destek oluyor. Aşkını, merhametini, sevgisini bu denli yoğun yaşayan hasret çeken yazarımız bunu en içten samimi şekilde mektuplarında belli ediyor.
Bütün bunların yanısıra ‘Markopaşa’ dergisinin de hazırlık sürecini okuyacağınız bir kitap. (S. Ali, Rıfat Ilgaz, Aziz Nesin ve M. Mim Uykusuz'un yazdığı mizah dergisidir. Türk edebiyatının en ses getiren dergisi milli paşalarımızla dalga geçiliyor düşüncesiyle kapatılmıştır.)
Okumanız gereken kitaptır. Türk edebiyatının en içten, en hasretlik, en sevgi dolu kitabıdır. Bol kitaplı günler...


Bunlar da İlginizi ÇekebilirKendine Ait Bir Oda

"Bir kadın eğer kurmaca yazacaksa, parası ve kendine ait bir odası olmalıdır." Ve Woolf sonlara doğru şöyle der; "Yazın. Erkekler ne der diye düşünmeden yazın."

Daha Fazlasını Oku
Masumiyet Müzesi

Kemal, zengin bir tekstilcinin oğludur. Nişanlısı Sibel'e değer vermektedir. Ta ki “Hayatının en mutlu anlarını” yaşadığı akrabası Füsun gelene kadar.

Daha Fazlasını Oku